iPad i jego zastosowanie w nowoczesnej firmie

Popularne ostatnio urządzenia typu tablet, których najlepszym reprezentantem jest iPad firmy Apple mogą w znaczący sposób pomóc każdej firmie w praktycznie każdym procesie. Wiele firm prowadzi sprzedaż swoich produktów poza siedzibą firmy. Hurtownicy rozwożą swoje produkty do sklepów detalicznych, przedstawiciele handlowi zawierają transakcje na nowe zamówienia. W przedstawionych sytuacjach potrzebne jest narzędzie umożliwiające tworzenie zamówień posiadanych produktów i przesłanie tak przygotowanego zamówienia do siedziby firmy. W najprostszym przypadku może to być zwykła wiadomość e-mail, w najlepszym – aplikacja mobilna automatycznie połączy się z systemem używanym w siedzibie firmy i wygeneruje nowe zamówienie.

Takie narzędzie zdecydowanie potrafi usprawnić działanie całego przedsiębiorstwa. Aplikacja poprzez łączność z systemem zewnętrznym może prezentować aktualne stany magazynowe produktów. Handlowiec wiedząc co aktualnie jest na stanie może proponować produkty z przekonaniem że będą na czas dostarczone.

Inwestycja w profesjonalne tablety jak i w dedykowane dla nich aplikacje może zwrócić się w bardzo szybkim czasie. Co więcej firma wyposażając swoich pracowników w tego typu narzędzia będzie uważana za zaawansowaną, profesjonalną i podążającą za najnowszymi trendami.

Przykład aplikacji do zamówień

Film prezentuje aplikację napisaną na iPad’a firmy Apple. Narzędzie jest bardzo prostą prezentacją jak może wyglądać aplikacja wspomagająca proces zamówień. Użytkownik – handlowiec może podać określony numer zamówienia oraz dane kontrahenta. Następnie może przystąpić do wyboru produktów które zostaną zamówione. Produkty zostały podzielone na kategorie, aby przyspieszyć ich odnalezienie. Po kliknięciu w konkretny produkt pojawia się lista liczb – dzięki takiemu rozwiązaniu bez użycia klawiatury ekranowej można w bardzo szybki sposób wprowadzić liczbę zamawianych sztuk. Po wybraniu wszystkich produktów, tak przygotowane zamówienie można wysłać jako wiadomość e-mail do siedziby firmy.